Чароїт

Кристал насиченого фіолетового кольору з темно-блакитним відливом.
Чароїт дарує взаєморозуміння родині і захищає її від негативного впливу.

Чароїт

етимологія

від назви ріки Чаро, де камінь був знайдений

сімейство:

силікати

твердість за шкалою Мооса:

5.6

щільність

2.5 – 2.7

колір

бузковий, фіолетовий 

форма кристала:

моноклінна

місця видобутку:

місто Калпаккам, штат Тамілнад, Індія

Походження

Коли цей камінь вперше виявили в Республіці Саха (Росія), в 1940-х роках, його іменували просто «бузковим каменем». У 1970-х були проведені дослідження властивостей каменю і він з успіхом увірвався на міжнародну ювелірну арену. Тоді ж він був перейменований в Чароїт, адже його місцезнаходження знаходилося поблизу сибірської річки Чаро. Згідно з іншою версією, найменування пов'язано зі словом "чари", адже камінь має чарівний магічний вигляд.

Колірна гамма чароїта може коливатися від ніжно-лавандового до пурпурного з мереживними візерунками білих, сірих і чорних ниточок. Його структуру можна порівняти з лазуритом, оскільки він також складається з кількох мінералів, включаючи польовий шпат і тінаксіт.

Камінь легко піддається обробці та поліровці, тому застосовується для виготовлення келихів, ваз або шкатулок. Він також відмінно виглядає у вигляді будь-яких ювелірних прикрас.


Властивості

Чароїту приписують заспокійливі властивості, тому його зберігання під подушкою сприяє спокійному сну і очищенню думок.

Його називають каменем розуміння – він допомагає своєму власникові розібратися в любовних і сімейних питаннях, приводить у гармонію емоції та розум, захищає його життя від негативу.

Людям, схильним до імпульсивних вчинків і різких висловлювань, чароїт допоможе підвищити самоконтроль і привести в баланс нервовий стан. А тим, хто переживає нелегкі часи, направить на вірний шлях, щоб швидше стати на ноги.


Бузковий вважається кольором знань і життєвої мудрості, тому чароїт протегує людям інтелектуальних професій і сприяє в прийнятті складних рішень.

Чароїт особливо підійде народженим під знаком Венери: Терезам, Близнюкам, Водоліям.

Кунцит
Топаз
Діаспор