Флюорит Блу Джон

Особливий різновид флюориту синьо-блакитного кольору з жовто-коричневими смужками сьогодні справжня рідкість на ювелірному ринку.
Мінерал часто носять як оберіг. Вважається, що він неодмінно захистить людину від нещасть, а також позбавить від головного болю.

Флюорит Блу Джон

етимологія: 

від латинського слова «fluere» – текти

сімейство:

не належить до сімейства 

твердість за шкалою Мооса:

4

щільність: 

3.1 – 3.2

колір: 

камінь зі смугами двох кольорів: синє-білими, жовто-фіолетовими 

форма кристала:

шестигранна

місця видобутку:

шахта Трік-Кліф,  провинція Каслтон, графство Дербишир, ВеликобританіяПоходження


Флюорит – надзвичайно красивий дорогоцінний камінь. Оскільки він значно м'якший за інші, лише деякі ювеліри беруться перетворити його на дорогоцінні прикраси. Але ті майстри, які працюють з флюоритом, вважають, що його досить легко інкрустувати в підвіски чи сережки.

Вважається, що назва Blue John походить від французького bleu-jaune, що означає «синьо-жовтий», і також називається Derbyshire Blue John і Derbyshire Spar. Англійські шахтарі протягом багатьох років називали кристали «рудними квітами», а збирачі дорогоцінних каменів називали флюорит найбільш барвистим мінералом у світі.

Блу Джон – один з найкрасивіших двоколірних каменів з синіми смужками на білому тлі або фіолетовими на жовтому. В Об'єднаному Королівстві його добувають тільки під трикутним пагорбом Трик Кліфф, недалеко від міста Каслтон. Раніше це джерело було багате на камені Блу Джон, проте тепер він поступово виснажується. Сьогодні ці камені – велика рідкість, і їх цінність істотно зросла.


Родовища флюориту нещодавно були виявлені в Китаї із забарвленням і смугами, схожими на класичний камінь Блу Джон.

Незважаючи на безліч досліджень, походження синього кольору флюориту залишається невизначеним. Мікроскопічний аналіз не зміг виявити жодних домішок, таких як перманганат калію або вуглеводні, які могли б давати пурпурно-синій відтінок. Вважається, що колір може бути фізичним явищем через дислокації кристалічної решітки. Якщо правильне розташування атомів в молекулах флюориту порушено або зміщене, то це може привести до появи синього відтінку.


Властивості


Цей незвичайний камінь протягом 18-го і 19-го століть також застосовували в елементах домашнього декору і розкішних прикрасах.

Наприклад, люкс для молодят готелю Friary в Дербі прикрашений меморіальною дошкою Blue John, що датується приблизно 1760 роком. Приблизно в той же час каміни з панелями Blue John були спроектовані неокласичних архітектором і дизайнером інтер'єрів Робертом Адамом і встановлені в Kedleston Hall біля Дербі.


У давнину люди вірили, що камінь символізує мудрість, рівновагу, єднання із всесвітом. Саме тому він часто використовувався в магічних атрибутах і прикрасах йогів, шаманів і чаклунів.

Застосування флюориту в магії має давнє коріння. Раніше вважалося, що він був посланий на Землю вищими силами, щоб дарувати людям процвітання і щастя.

Вважається також, що флюорит блакитного кольору допомагає своєму власникові розвинути креативність, творчі навички, врівноважити думки і зміцнити дух. Не випадково його здавна називають "каменем генія".

Особливість цього флюориту в тому, що він підходить всім знакам зодіаку без винятку, а його енергія допомагає протистояти розладам, розкрити свій духовний потенціал і підвищує впевненість у собі.

Рубін
Камінь Місяця
Хризоліт