Кунцит

Прозорий кристал фіолетового, ніжно-бузкового і рожевого кольорів.
Кунцит розслабляє свого обранця, витіснивши замкнутість і скутість на другий план.

Кунцит

етимологія:

від імені гемолога Джорджа Фредеріка Кунца

сімейство:

сподумен

твердість за шкалою Мооса:

6.5 – 7

щільність:

3.3 – 3.23

колір:

рожевий, бузковий, жовтий, зелено-синій

форма кристала:

моноклінна

місця видбутку:

шахта Віктор, гора Рінкон, округ Рінкон, Сан-Дієго, Каліфорнія (США)

Походження


У 1902 році всесвітньо відомий гемолог і співробітник знаменитої ювелірної фірми "Тіффані" Джордж Фредерік Кунц став першим, хто виявив цей дорогоцінний камінь в Каліфорнії і описав його характеристики.

Поклади кунциту утворюються в магматичних породах, які містять концентрацію алюмінієвих, натрієвих та літієвих елементів. Кунцит містить крихітні сліди марганцю, який надає каменю знаменитого бузкового кольору.


Бузкові і ніжно-рожеві відтінки унікальні в світі коштовностей. Особливість кунцита ще й в тому, що в залежності від кута огляду, він може здаватися рожевим, фіолетовим, а іноді зовсім безбарвним. Цей оптичний ефект відомий як плеохроїзм. А однією з найдивовижніших особливостей каменю є здатність утримувати світло – це дозволяє йому сяяти в темряві. Кунцит може бути представлений в жовтому і зеленувато-синьому кольорі, проте камені цих відтінків зустрічаються досить рідко.

Видобувають кунцит в Афганістані, США, Бразилії, Мадагаскарі, Мексиці, Бірмі та Швеції.Властивості


Кунциту приписують різні магічні властивості. Кажуть, він запобігає стресам і оберігає свого власника від негативних емоцій, гніву та страху. Кунцит руйнує емоційні блоки, які стоять на шляху любові і дає більше можливостей для початку нових щасливих стосунків.

Якщо людина переживає сильне емоційне потрясіння або горе, кунцит зцілює її. Вважається, що носіння цього каменя над сонячним сплетінням зменшує напади паніки. Крім того, камінь здатний підсилювати любовні почуття, привносити в життя мир і радість.


Деякі дослідники стверджують, що кунцит усуває проблеми з гормонами при вагітності та в перші дні материнства, а крім того, запобігає появі післяпологової депресії. Його також рекомендують мати при собі під час подорожей на автомобілі, адже камінь зменшує напруженість під час руху і сприяє приємним поїздкам.

І хоча історія каменю не овіяна красивими легендами через його відносну “молодість”, кунцит завоював серце найзнаменитішої Першої леді. У 1963 році американський президент Джон Фіцджеральд Кеннеді придбав каблучку з кунцитом для своєї дружини Жаклін на честь десятої річниці весілля. На жаль, президент був убитий перш, ніж встиг вручити цей подарунок. Ще довгий час після смерті чоловіка Жаклін Кеннеді не розлучалася з дорогим серцю кунцитом, зберігаючи пам'ять про чоловіка.

Чорна Шпінель
Малахіт
Опал