Іоліт

Відомий своїми знаменитими переливами бузкових відтінків.
Вікінги орієнтувалися за допомогою іоліта в морських глибинах ... сьогодні цей камінь вважається вірним супутником на життєвому шляху!

Іоліт

етимологія

від др.-грец. «фіалковий камінь», «водяний сапфір»

сімейство:

кордієрит

твердість за шкалою Мооса:

7 - 7.5

щільність

2.53 - 2.62

колір

глубокий синій, фіолетові відтінки 

форма кристала:

орторомбічна

місце видобутку:

Шрі-Ланка, Індія, Мозамбік, Зімбабве, Бразилія


Походження


Іоліт в перекладі з грецької мови означає «фіалковий камінь». Свою назву камінь отримав не випадково, оскільки його колір нагадує фіалку і варіюється між синім і фіолетовим. Завдяки насиченим відтінкам, мінерал також має такі назви: помилковий сапфір або синій нефрит. Через те, що мінерал майже нічим не відрізняється від цих самоцвітів. За рахунок свого особливого переливу, іоліт практично неможливо підробити. У різних позиціях дорогоцінний камінь може переходити від блакитних і до медових відтінків.


Мінерал під різним кутом і світлом грає абсолютно різними фарбами. Іоліт зустрічається в районах Африки, включаючи Кенію і Танзанію, іншими місцями народження є Індія, Бразилія і Норвегія. Перше місцезнаходження іоліта було відкрито на Мадагаскарі в 1994 році.

Важливо сказати, кордієрити ніколи не імітують і не виробляють синтетичним шляхом. Камінь особливо стійкий до руйнувань, тому навіть при щоденному використанні іоліт прослужить довгі роки. Однак не всі кордієрити можуть похвалитися насиченістю. Деякі камені сіруваті та безбарвні, але і це не заважає іоліту залишатися привабливим, його переливи – неповторні.


Властивості

Іоліт – це відмінний інструмент для медитації, що заспокоює емоції і розум. Цікаво, що мінерал є одним із кращих каменів для духовного зцілення і емоційної рівноваги, він розкриває таланти і закріплює навички.

Камінь розвиває дари і таланти, і навіть здатний вивести на один рівень з духовними наставниками. Це камінь буде корисним для тих, кому важко знайти своє духовне Я. Лікувальні властивості іоліта посилюються, якщо носити його разом з перламутром. Іоліт очищає розумові процеси, допомагаючи прийняти і полюбити життєву реальність: люди такі, якими вони є і життя таке ж – приймай і люби це.


Коли настають важкі часи, енергія каменю допомагає знайти правильне рішення. Володар іоліта не витрачає часу на почуття страху, тому що він впевнений: для подолання труднощів у нього є все, що потрібно. Іоліт допомагає стати більш проникливим, діяти покладаючись на свою інтуїцію і усвідомлено розпізнавати ідеї. Ці властивості залучають гроші, багатство і достаток, вказавши правильний напрям можливостей. За допомогою прикрасам з Іолітом, легко зав'язати знайомства з потрібними людьми, які в подальшому допоможуть досягти фінансової мети.

Іоліт дозволить вам більше довіряти своєму внутрішньому “Я” і слухати те, що говорить серце.
Хризоліт
Смарагд
Танзаніт