Турмалін

Різноманітність кольорової палітри турмаліну перевершує майже всі дорогоцінні камені. Цікаво, що в природі складно зустріти турмалін з однорідним забарвленням.
Мінерал містить 26 елементів таблиці Менделєєва, він взаємодіє з тілом людини, активуючи енергію і внутрішні ресурси в організмі.

Турмалін

етимологія: 

з сингальського «турамали» – дорогоцінні камені

сімейство:

турмалінів

твердість за шкалою Мооса:

7 – 7.5

щільність: 

3.2 – 3.1

колір: 

малиновий, рожевий, жовтий, синій

форма кристала:

тригональна

місця видобутку:

Бразилія, Шрі-Ланка

Походження

Турмалін за правом заслуговує на звання фаворита серед ювелірів. Цей чудовий камінь має прозору, але дуже ефектну текстуру. Цікавим є те, що турмалін тисячі років зачаровував своїх власників, хоча до 1703 року він не вважався дорогоцінним каменем. Але про це – згодом...

Турмалін представлений в безлічі різних кольорів. Цей мінерал має одну з найширших кольорових гам серед дорогоцінних мінералів. Найчастіше склад турмаліну являє собою суміш дравіту і повиті, що утворюють коричневі, жовтувато-коричневі, червонувато-коричневі або ледь чорні кольори. При правильній концентрації ці домішки дають насичені зелені відтінки, які конкурують з відтінками граната, а іноді навіть смарагду. Ще однією особливістю турмаліну є ефект котячого ока. Такий мінерал представлений в зеленому, синьому або рожевому кольорах. За мінливість і різноманітність каменю дали кілька назв: кавуновий, індиголіт, рубеліт, верделіт, а також шерл. Кожен з каменів різниться за кольором і текстурою.

Батьківщиною турмаліну стали Бразилія, Шрі-Ланка, Бірма, Мадагаскар, Африка. Бразилія – основна територія, де утворюються мінерали великих розмірів. До речі, в 1978 році геологи знайшли там кристал розміром в 1 метр. Турмаліну присвоїли назву "камінь електричного заряду". Все тому, що він є джерелом негативних іонів, що в свою чергу, благотворно впливає на стан опорно-рухового апарату.

Властивості

Одного разу посилка з різновидами дорогоцінних каменів була відправлена ??з Цейлону в Голландію. На пакеті залишили позначку «Турман», що в перекладі з сингальської означає «суміш з дорогоцінних каменів». Легенда свідчить, що діти, які грали на голландських вулицях з цим камінням, виявили, що воно притягувало частинки бруду, коли їх нагрівало сонце. Діти показали це батькам і дорослі передали камені місцевим геммологам, щоб з'ясувати, до якої мінеральної групи вони належать. Пізніше експерт вирішив назвати їх на честь помітки на оригінальній упаковці.


Відомі також фізичні особливості мінералу, які дозволили використовувати його як інструмент іонізації повітря. Крім того, турмалін активно використовують цілителі в нетрадиційній медицині. Рожевий сорт турмаліну ефективно бореться з депресією, допомагає забути образи і розчарування. Для художників, письменників і творчих особистостей кращий варіант – червоний турмалін. На думку експертів, саме цей колір пробуджує творчий потенціал. А, наприклад, в період стресів і хвилювання, варто звернути увагу на камені зеленого кольору. Вони сприятливо впливають на психічний стан і заспокоюють свого володаря. Магічні властивості турмаліну посилюються, якщо мінерал інкрустований у золото, тому рекомендують носити його у вигляді каблучки або кулонів. Теплі і червоні відтінки підходять представникам вогненної стихії, блакитні та зелені – знакам стихії води. А ось для стихії землі і повітря немає обмежень, тому їх представники можуть обирати будь-який з сортів турмаліну.

Онікс
Рутиловый кварц
Діопсид Альберта