Чорна Шпінель

Твердий, проте крихкий матеріал, що легко піддається різним способам огранювання і представлений у палітрі сіро-чорних тонів.
Незважаючи на похмурий колір, він не має нічого спільного зі смутком. Прикраси зі шпінеллю допомагають людині досягти успіху.

Чорна Шпінель

етимологія

від латинського слова spinella  – «шип»

сімейство:

шпінелі

твердість за шкалою Мооса:

7.5 – 8

щільність

3.6

колір

безбарвний, чорний, відтінки фіолетового

форма кристала:

кубічна

місця видобутку:

Мадагаскар, Таїланд, Бразилія, Індія


Походження 

Шпінель – дуже рідкісний і чаруючий камінь. Доступність майже будь-якого кольору, твердість і придатність для більшості ювелірних виробів роблять мінерал особливо привабливим на ринку.

Раніше шпінель називали алабандином. Таку назву камінь отримав на честь міста в Малій Азії – Алабанди, адже спочатку шпінель видобували тільки в його околицях.   Сучасна назва походить від латинського слова "spinella" – шип. Швидше за все, завдяки характерному гострому відколу.

Камінь має склоподібний блиск і утворюється в різних кольорах – від жовтого до червоного, від рожевого до синього і фіолетового. Його кольори обумовлені різними металевими домішками. У природі існує безбарвна шпінель, але найпопулярніший колір каменю – червоний, через нього шпінель часто плутають з рубіном. Ці два мінерали дійсно схожі: за блиском, щільністю й твердістю, а також за хімічним складом, – свого червоного відтінку вони набувають від хрому. Варто зауважити, що шпінель має більш рожевий відтінок, ніж рубін.

Шпінель часто зустрічається в контактово-метасоматичні утвореннях, зрідка – в пегматитах і магматичних гірських породах. Завдяки твердості та стійкості шпінель утворюється у вигляді гальки на піщаних пляжах і річках. Сорти дорогоцінних каменів зобов'язані своїм відтінком наявності іонів металів, крім магнію і алюмінію. Основними місцями видобутку мінералу стали Шрі-Ланка, М'янма (Бірма) і Таїланд.

Властивості

Шпінель – це камінь надії, пожвавлення і радощів життя. Він представлений в широкому спектрі кольорів. Це означає, що він може бути використаний для пожвавлення кожної чакри. Шпінель ідеально підходить тим, хто відчуває недолік ентузіазму, або кому важко позбутися негативних думок. Камінь допомагає донести свіжу енергію до розуму, тіла, серця і духу.

Шпінель надихає на нові ідеї і змушує переосмислити ситуацію. Вона спонукає мислити за межами старих вірувань.

Емоційному стану шпінель приносить ту ж свіжу енергію оновлення, допомагаючи позбутися негативних стереотипів мислення і переконання, відкривши новий погляд на речі. Він підвищує почуття самоповаги і допомагає власникові перевтілитися в найкращу версію себе.


Шпінель підходить втомленим людям, дозволяючи повністю розслабитися, відкрити для себе світ в новому світлі. Цей мінерал – підсилювач енергії, який допомагає впоратися з похмурим і пригніченим настроєм.

Діопсид Альберта
Раухтопаз
Рутиловый кварц