Хризоліт

Іменований також як "вічний смарагд", хризоліт цінують за інтенсивний зелений колір.
Мінерал стане відмінним доповненням для людей, які люблять подорожі і ведуть активний спосіб життя.

Хризоліт

етимологія:

від грецької – “золотий камінь”

сімейство:

ортосиликатів

твердість за шкалою Мооса:

6.5

щільність:

3.34

колір:

золотисто-зелений, оливковий

форма кристала:

ромбічна 

місця видобутку:

острів Зебергед, Єгипет  Походження


З грецької «хризоліт» перекладається як «золотий камінь», іноді його також називають "вечірнім смарагдом". Всупереч перекладу, із золотим кольором хризоліт має мало спільного, для цього каменю характерні спокійні відтінки зеленого. Він позбавлений яскравості, однак при різному освітленні може грати переливами від жовтуватих до оливкових. Саме зовнішня схожість з плодом оливи дала привід називати його "олівін". Ювеліри ж вважають за краще назву "перидот" – і кожне з найменувань правильне.


Утворюється хризоліт в процесі кристалізації мінеральних порід в рідкій магмі. Це надзвичайно складний і тривалий процес отримання подібного роду каменів. Він належить до копалин класу ортосилікатів. Якщо розглядати його хімічну основу, то він являє собою складне поєднання заліза і магнію. За своєю структурою може бути неоднорідним, що значно ускладнює обробку, впливає на прозорість і блиск.

Про перше місцезнаходження каменя на одному з островів Червоного моря згадує Пліній Старший в "Природній історії" (23-79 рр до н.е.). Сьогодні цей мінерал добувають в Монголії, Росії, США, Бразилії, Австралії, М'янмі та Заїрі. Цікаво, що в одному місці можуть знаходити хризоліти різного забарвлення. Деякі історики вважають, що смарагди, якими була прикрашена корона Клеопатри, насправді були хризолітами.


Властивості

У давнину люди вірили, що хризоліт здатний оберігати свого власника від хвороб і загибелі. У вигляді оберегів вироби з каменю часто носили воїни. Щоб підсилити ефект від ліків, їх спеціально зберігали в ємностях з перидота. Крім того хризоліт вважався символом влади і багатства. Ювеліри використовували його в інкрустації імператорських корон і діадем, а купці купували прикраси з хризолітом, щоб їх статки примножувалися і успіх супроводжував у комерційних справах.

Люди, які носять хризоліт, вірять, що камінь допомагає їм бути рішучішими, розвиває інтуїцію, дарує відчуття легкості і спокою. Цей мінерал особливо підійде Водоліям, Терезам, Рибам.

Шанувальники літотерапії впевнені, що хризоліт допомагає позбутися проблем з кровоносною системою, зміцнює імунітет, відновлює сили.

Давня легенда говорить, що імператор Нерон любив влаштовувати криваві забави і спостерігав за ними в свій монокль. Дивився він через нього і на палаючий Рим, адже особисто віддав таємний наказ про підпал міста. Сьогодні цей монокль зберігається у Ватикані: вчені встановили, що його лінза зроблена з хризоліту.Раухтопаз
Рожевий кварц
Іоліт