Циркон

Циркон має високу хімічну стійкість, тому мінерал використовують при вивченні геологічного минулого Землі.
Циркону приписують здатність притягувати удачу свого власника, а також розвинути пам'ять і спостережливість.

Циркон

етимологія:

від персидського zircon – «золотий колір»

сімейство:

циркон

твердість за шкалою Мооса:

7.5

щільність:

4.6 – 4.7

колір:

блакитний, жовтий, помаранчевий, коричневий, зелений

форма кристала:

тетрагональна

місця видобутку:

шахта Небо-Бабл, провінція Мусгрейв, Австралія  


Походження

У 1984 році професор Саймон Уайльд виявив блискучий циркон під час пошуків золота в Джек Хіллз в Західній Австралії. Чотири роки потому Уайльд зустрівся з іншим професором, Джоном Веллі, і разом вони провели серію наукових випробувань на цирконі, встановивши, що йому 4,27 мільярда років.

Циркон за правом належить до коштовних каменів вищої якості: він рідкісний, дуже красивий і надзвичайно міцний. Камінь часто багатий металевим цирконієм, який сьогодні відомий використанням в ядерних реакторах. Циркон видобувається в Камбоджі, Австралії, Індії та Бразилії.

Незважаючи на колірну розмаїтість, протягом багатьох років найбільш популярним вважався саме безбарвний циркон. Завдяки прозорості і розсіяному світлу він нагадує діамант більше, ніж будь-який інший природний камінь. Деякі колекціонери коштовностей вважають саме циркон найкрасивішим природним мінералом.


Його історична назва – гіацинт. Кажуть, що сучасна назва походить від перського zircon – "золотий колір", або від арабського zarkun – "червоний". Протягом деякого часу він був також відомий як Діамант Матара. Однак незабаром від цієї назви відмовилися, адже його обманним шляхом продавали під виглядом справжнього діаманта.

Дивовижний блиск каменю обумовлений особливим заломленням світла. Коли воно потрапляє на камінь, то розділяється на дві частини, а межі циркону діють як дзеркальна стіна, посилаючи свої подвійні промені в різні боки.


Властивості

В середні віки люди наділяли циркон магічними властивостями – він вважався символом мудрості, честі, захисним талісманом. Його використовували як оберіг від злих духів і страшних хвороб. Циркон протегував мандрівникам і обіцяв процвітання своєму власникові.

Є кілька знаків зодіаку, представникам яких варто звернути особливу увагу на цей камінь. Наприклад, Водоліям і Козерогам краще віддати перевагу блакитним і жовто-коричневим відтінкам, Овнам більше підійдуть червоні і золоті кольори циркону.


І нарешті ... Коли ви одягаєте прикрасу з цирконом, згадайте, що на вас мінерал, який, можливо, з'явився одночасно з тим, як Земля почала обертатися...Чорна Шпінель
Родоліт
Діопсид Альберта