Танзаніт

Чудовий прозорий кристал насиченого синього кольору, що нагадує хвилі океану.
Саме цей мінерал є центральним каменем легендарного кольє у фільмі "Титанік"..

Танзаніт

етимологія

від назви країни Танзанії, де був знайдений

сімейство:

цоізит

твердість за шкалою Мооса:

6.5 – 7

щільність:

3.5

колір:

синій, фіолетовий

форма кристала:

ромбічна

місця видобутку:

Танзанія (Африка)


Походження

Танзаніт за правом вважається одним з найбільш рідкісних і красивих дорогоцінних каменів на планеті, його видобувають в тисячу разів рідше, ніж алмази. І говорять про нього з такою ж повагою, як про діаманти ...

За однією з версій, танзаніт вперше виявив індійський кравець Мануель де Соуза, який мандрував світом у пошуках золота і дорогоцінних каменів. Влітку 1967 року він зупинився в Аруші на півночі Танзанії і обрав район для вивчення. Коли він вирушив у подорож, виявилося, що дороги розбиті, і водій відмовився їхати далі, висадивши Мануеля разом з обладнанням біля села Мтакуджа. Чоловікові нічого не залишалося, як досліджувати саме цей район. І в полудень 7 липня 1967 року в тіні гори Кіліманджаро кравець побачив прозорий синій камінь, що виблискував під африканським сонцем – це був ще невідомий світу танзаніт.

Сьогодні цей мінерал добувають в одному-єдиному місці на землі, глибоко в передгір'ях гори Кіліманджаро в Танзанії (Східна Африка). Вся площа видобутку становить усього чотири квадратних кілометри і запаси шахти поступово виснажуються. Дослідження показали, що геологія танзаніту абсолютно унікальна. Імовірність, що умови для їх народження знайдуться за межами поточної виробничої зони (і її безпосередній близькості), становить менше мільйона до одного.

Танзаніт носить горде звання "дорогоцінний камінь ХХ століття". Його завжди описують як щось надзвичайне: «він більше вражаючий, ніж просто камінь».

Танзаніт дуже популярний ще й через зміну кольору: при погляді на нього під різними кутами можна побачити синій, рожево-фіолетовий і рожевий тони. Однак танзаніт цінується тим сильніше, чим темніший і яскравіший його колір. Сьогодні найбільш дорогим є темно-синій відтінок каменю.

Висока вартість унікального мінералу спочатку обумовлена тим, що в світі існує єдине родовище, де його видобувають. Воно розташоване в Танзанії, поблизу гори Кіліманджаро. І в найближче десятиліття, за прогнозами фахівців, може бути вичерпано.

Якщо інші дорогі камені – сапфір, смарагд та інші – були відомі ще до нашої ери, то танзаніт є «сучасником», адже був відкритий в 1967 році, а назву отримав, завдяки ювелірній компанії Tiffany – саме вона запропонувала назвати камінь на честь місця його видобутку.

 


Властивості

Танзаніт корисно носити не тільки як прикрасу, але й як антидепресант – його енергія бадьорить, дарує спокій та умиротворення. Камінь має властивість притягувати багатство, роботи свого власника впевненим у собі і більш привабливим для протилежної статі. 


У сімейне життя танзаніт приносить гармонію та спокій, згладжує гострі кути у відносинах. Також сприяє успіху на професійній ниві. Наприклад, бізнесменам він допоможе примножувати капітал, а бажаючим відкрити свою справу додасть розважливості і направить енергію в потрібне русло.

Астрологія каже, що танзаніти особливо підійдуть представникам водної стихії: Ракам, Скорпіонам, Рибам. А Овнам мінерал додасть мудрості та раціональності в прийнятті рішень.

Танзаніт підійде жінці, яка бажає привернути до себе якомога більше уваги з боку протилежної статі. Ще однією категорією людей, кому призначається цей красивий камінь, є підприємці та всі, хто бажає поліпшити своє матеріальне становище.

Астрологи досі не віддали перевагу жодному знаку зодіаку в носінні танзаніта. Тому будь-хто, хто володіє прикрасою з мінералом, буде щасливим і забезпеченим, адже камінь «подбає» про це.


Народні цілителі радять дивитися на цей камінь для зняття напруги з очей і для позбавлення від головного болю. Вважається, що танзаніт не дарма був знайдений практично на стику століть і в період переходу з однієї епохи в іншу. Він виступає в ролі духовного провідника. Якщо постійно носити прикраси з мінералом, це сприятиме активізації прихованих здібностей організму, дозволить краще зрозуміти життя і відповісти на важливі життєві питання.

Прикраса з танзанітом стане найкращим подарунком на 24 річницю подружнього життя. Адже саме цей мінерал якнайкраще підходить для вираження ніжних почуттів люблячих людей.

Жовтий сапфір
Турмалін
Агат