Синій сапфір

Найрідкісніший мінерал в своєму роді, що демонструє волошковий і темно-синій відливи.
Сапфір дарує надію і заспокоює душу, навіть просто носивши його в кишеню.

Синій сапфір

етимологія

від давньогрецької σάπφειρος – «синій камінь»

сімейство:

корунд

твердість за шкалеою Мооса:

7

щільність

3.9 – 4.1

колір

блакитний і синій різноманітних відтінків

форма кристала:

тригональна

місця видобутку:

Шрі-Ланка, Індія, Австралія, Мадагаскар

Походження

Краса синього сапфіра не має собі рівних. Це чарівний дорогоцінний камінь обожнюваний ювелірами за неземний колір, твердість, блиск і довговічність. Сапфір протягом століть вважався символом королівської сім'ї та заможних людей, тому не дивно, що сапфір останнім часом набув популярності як головний камінь весільних та модних прикрас. Британська корона складається з великих синіх сапфірів, символу чистих і мудрих правителів. Той факт, що принц Вільям зробив пропозицію Кейт Міддлтон з обручкою з 18-каратного синього сапфіра своєї матері, безумовно, поклав початок попиту на цей мінерал серед молодих пар.

Відтінок кожного сапфіра індивідуальний і деталізований, тому в природі важко зустріти два ідентично схожих камені. Основними джерелами видобутку є Шрі-Ланка (Цейлон), Бірма (М'янма), Мадагаскар, Танзанія, Таїланд і Австралія. Перший мінерал був знайдений на Шрі-Ланці в 1907 році. Острів також відомий як родовище найбільшого мінералу у світі: він був знайдений в 2015 році і отримав назву «Зірка Адама».Якщо діаманти цінуються за блиск, то сапфіри – за колір. Насичений синій колір кристала обумовлений наявністю домішок титану та заліза. Блиск сапфірів – склоподібний на відміну від воскового, жирного або смолистого блиску інших каменів. Чим прозоріше глибина каменю, тим вища його вартість на ринку. Сапфір також знаменитий через свою високу твердість. Саме міцність дозволяє використовувати мінерал в якості зносостійкого скла, наприклад, в гаджетах або наручному годиннику.

Властивості

Це найпотужніший астрологічний камінь, пов'язаний з планетою Сатурн. Сапфір відомий своїми радикальними та екстремальними ефектами. Він благословляє людину на вдачу, багатство і процвітання. Його носять чимало відомих особистостей, оскільки він надає рідкісних ідей, сили розуму і виняткових навичок. Цей коштовний камінь забезпечує захист від нещасних випадків і непередбачених небезпек. Людям творчих галузей корисно носити цей дорогоцінний камінь.

Синій сапфір вважається каменем ментальної зосередженості та порядку, внутрішнього бачення і психічного усвідомлення. В теорії чакр сапфір допомагає відкрити третє око для отримання мудрості і проникливості. Цілителі часто порівнюють мінерал з лазуритом, оскільки обидва камені викликають силу глибоко таємничого синього кольору. Сапфір також є батьківщиною знака Тигр за китайським гороскопом і, за словами астрологів, представляє енергію двох днів тижня – четверга і суботи. Вважається, саме в ці дні камінь випромінює потужний потік позитивної енергетики, наповнюючи нею володаря.

Синій сапфір має заспокійливу дію, яка допомагає легше заснути, якщо тримати камінь під подушкою. Він рятує від депресії і, як кажуть, корисний при лікуванні багатьох типів психічних захворювань. Психологи часто використовують цей камінь в якості декору на своєму столі. Таким чином, синій сапфір допомагає налагодити зв'язок з пацієнтом і вивести його на відверту розмову.Малахіт
Олександрит
Хризоліт