Родохрозит

Назва каменю перекладається як "рожевий колір", саме завдяки своєму насиченому відтінку, камінь і отримав свою назву.
Зміцнення любові і сімейних цінностей – ось чому сприяє родохрозит. Хіба це не найважливіше в житті?

Родохрозит

етимологія

з давньогрецбкої – ῥόδονтроянда" і χρῶσις - "кольоровість"

сімейство:

марганцевих шпатів

твердість за шкалою Мооса:

3.5 – 4

щільність

3.6

колір

рожевий, червоний, коричневий 

форма кристала:

тригональна

місця видобутку:

Перу, Аргентина, ЮАР

Походження

Родохрозит – мінерал для серця: вважається, що він культивує любов і співчуття, сприяє підсиленню інтуїції та допомагає в творчих заняттях. Цей кристал зазвичай має рожево-червоний колір, але його також можна знайти в красивих відтінках від рожевого до блідо-коричневого. Назва дорогоцінного каменю походить від поєднання грецьких слів – троянда «родон» і «кольоровість».

Оскільки мінерал відносно м'який і має ідеальне розщеплення, його дуже важко розрізати, і рідко можна знайти огранованим. Проте спеціалісти, які витратили час на його вивчення, можуть створювати розкішні зрізи кабошонів. Це справжній рожево-червоний скарб, який ідеально підходить для колекціонерів дорогоцінних мінералів або для інкрустації в підвіски.

У 2002 році в Колорадо родохрозит офіційно назвали державним мінералом. Родохрозит добувають у багатьох шахтах світу, але одні з найкращих зразків були знайдені на шахті «Sweet Home» (милий дім) біля графства Альма, штат Колорадо. Саме від якості цих зразків ми і відштовхувалися, коли шукали місценародження для наших колекцій. На нашу думку, місценародження в Перу – дає найбільш унікальні зразки цього мінералу.

Основне родовище родохрозиту сьогодні знаходиться в Аргентині. Червоні і рожеві кристали добувають в США і ПАР. Найбільш дорогоцінні зразки з унікальним зональним забарвленням переважно були здобуті в Перу.


Властивості

Родохрозит був названий вслід за грецьким словом «rhodochros», що означає «рожевий». Вперше родохрозит був знайдений на території Аргентини в кінці 1930-х років. Але задовго до цього цивілізація інків широко використовувала камінь для виготовлення ювелірних та ритуальних виробів. Тому друга назва родохрозиту «троянда інків».

Сьогодні цей ніжно-рожевий мінерал переважно використовують для добування марганцю, хоча окремі екземпляри мінералу оцінюються ювелірами і геммологами дорожче від чистого золота.

У давнину марганець з каменю не добували, а використовували родохрозит виключно для прикрас. Археологи неодноразово знаходили унікальні коштовності з цим каменем: намиста, сережки та браслети, які мають тисячолітню історію.


Забарвлення мінералу – стійке, відтінок від рожевого до насичено-малинового і червоного. Забарвлення блідне за рахунок домішок кальцію, а залізо надає йому бурого або рудого забарвлення. У ювелірній справі частіше використовують прозорі кристали насиченого малинового кольору, в промисловості – непрозорі.

Будова мінералу смугаста: темніші, червоно-малинові шари чергуються зі світло-рожевими, білими. Камінь родохрозит може бути абсолютно прозорим, майже скляним, або зовсім непрозорим.

На Сході родохрозиту приписували дивовижні властивості: очищення душі, зміцнення кохання та сімейних цінностей, збільшення прагнення до нових знань. Народні лікарі часто рекомендують носити прикраси з родохрозиту при різних захворюваннях.




Мінерал сприяє поліпшенню пам'яті, гармонізації життєвої енергії, посилення сексуального потенціалу. Крім того, широко використовується в масажі: один такий сеанс здатний істотно підвищити тонус організму, надати йому сил і зарядити бадьорістю.

У якості амулету родохрозит носять під одягом, щоб він був закритий від очей. Це може бути невелика шпилька з кулоном, брошка або підвіска. Вважається, що більш за все свої цілющі і магічні властивості родохрозит проявляє, стикаючись безпосередньо зі шкірою людини.

Найбільше «троянда інків» підходить для людей, що народилися під знаками Терезів або Близнюків. Для них камінь є потужним оберегом. Існує думка, що досить подарувати об'єкту своєї любові браслет з родохрозиту, щоб отримати взаємніть на власні почуття.

Сердечні справи – не єдина містична сфера впливу каменю. Для залучення грошей можна встановити в кімнаті вазу або фігурку, виточену з цільного кристала родохрозиту.

Студентам та учням можна підколоти маленьку брошку або шпильку з мінералом. Вважається, що він підсилює тягу до знань, допомагає відновити ясність думок та зосередитися.











Чорний корал
Циркон
Бірюза