Лазурит

Колір каменю варіюється від ніжних блакитних до насичено-синіх відтінків. У природі зустрічаються мінерали з золотистими вкрапленнями.
Лазурит рекомендують носити дітям: позитивна енергетика каменю притягує добрих і благородних людей.

Лазурит

етимологія:

з араб. azul «синява»

сімейство:

лазурит

твердість за шкалою Мооса:

5.5

щільність:

2.3 – 2.4

колір:

відтінки блакитного та синього

форма кристала:

кубічна

місця видобутку:

Аргентина, Чили, Мьянма, США 

Походження


Камінь кольору південних сутінків із золотими розсипами зірок або легкими завитками хмаринок. Про нього писав Марко Поло, він був талісманом єгипетських фараонів і скарбом перських шахів. Лазурит – камінь, красивіший за небо.

Людина, незнайома зі світом ювелірних каменів, буває здивована кольором лазуриту і може навіть запідозрити обман чи штучне підфарбовування каменю. І даремно: творцем та художником лазуриту була сама природа.

Лазурит – каркасний силікат, а це означає, що складається він з тривимірного мережива атомів. Якщо б ажурна клітка була порожньою, лазурит не був би блакитним. Але в ній приховані іони сірки, які і перетворюють його на коштовний камінь. А золоті зірки – це гідротермальна магія і пов'язана вона з таємницею народження лазуриту.

Надра Землі – не застигла статична маса. Там вирують пристрасті і стикаються стихії. При зустрічі щільних порід і магми гарячі флюїди (рідини і гази) прагнуть проникнути в найменшу тріщину, прорватися назовні, виплеснутися в енергію ... і застигають. Чим далі від рідного магматичного вогнища, тим холодніше, тому флюїди «замерзають» і перетворюються на камінь. Як у казці про Снігову Королеву.
Найбагатші родовища цього мінералу розташовані в Афганістані. У Бадахшані добувають найбільш цінні екземпляри лазуриту. Нарівні з ними цінуються камені з Прибайкалля. Шахти з видобутку ляпіс-блакить розташовані також у Китаї, Чилі, Таджикистані, Індії та Африці.
Розрізняють три види лазуриту:

  • Суфси – найменш коштовні каміні зеленуватого відтінку.
  • Асманом – звичайний лазурит кольору неба.
  • Ніілі – найдорожчий лазурит фіолетового відтінку.

Якщо гірська порода більш ніж на 40% складається з цього мінералу, то вона називається ляпіс-блакиттю.
Властивості


Казковим каменем лазурит вважають і астрологи, і літотерапевти, які бачать в ньому гармонійне поєднання стихій, що приносить щастя в коханні і радість. Його рекомендують носити для емоційного спокою, мінерал допомагає зміцненити дружбу, розширити коло інтересів та знайомств.
Цей камінь неповторний – кожен кабошон особливий, його колір змінюється від блакитного до василькового, він не залишає байдужим і манить до себе, як море або небо. А яка оправа буде у Вашої блакитної мрії? 
Аметрин
Флюорит
Жовтий сапфір