Сфен

Мінерал, що увібрав у себе неймовірні переливи зелених і жовтих відтінків.
Сфен сприяє духовному зростанню і загоєнню душевних ран обранця.

Сфен

етимологія: з давньогрецької "сфенос" – клин
сімейство: силікати
твердість за шкалою Мооса: 5 – 5,5
щільність: 3.54
колір: жовтий, зелений, коричневий
форма кристала: моноклінна
місця видобутку: Норвегія, Швейцарія, Італія, Мадагаскар, Шрі-Ланка, Канада і Австрія.
Походження


Сфен або титаніт – острівний силікат кальцію і титану і компонент комплексних титанових руд. У чистому вигляді він видобувається рідко, тому майже в усіх кристалах містяться домішки заліза, марганцю, магнію, хрому, цирконію і т.д. Залізо впливає на колір мінералу. Невелика кількість цього елемента затемнює відтінок. Мінерал не є рідкісним, проте його видобуток ускладнюється тим, що він не утворює великих покладів, а наростає на інших породах, що включають граніт, гранодіорит, діорит, сиєніт. Кращі зразки кристалів зазвичай знаходяться в мармурі.
Його типова колірна гамма: жовтий, зелений, коричневий і чорний. Рожеві, оранжеві і червоні екземпляри зустрічаються рідко. Титаніт володіє смоляним блиском, який рідко зустрічається в інших мінералах. Він має один з найвищих показників дисперсії – вона навіть вища, ніж у алмазу. Це дозволяє каменю грати трибарвним «вогнем», особливо в якісному огранюванні. Титаніт також володіє плеохроїзмом.
До 1982 року до цього мінералу застосовували виключно назву "сфен". Потім Міжнародна мінералогічна асоціація прийняла назву “титаніт”, на яку швидко перейшли геологи і мінералоги. Однак “сфен”, як і раніше, є домінуючим в ювелірній промисловості.
Найчастіше ювеліри надають каменю діамантового ограновування, що дозволяє сфену найбільш вигідно проявити свій блиск. Тому він високо цінується ювелірами і часто застосовується для створення красивих і незвичайних прикрас.
Для огранювання використовуються виключно кристали блідо-жовтого і світло-зеленого кольору, які після обробки отримують алмазне сяяння і прекрасну гру світла.Властивості


Сфен особливо шанували в Стародавньому Єгипті – цей камінь наділяли неземними властивостями. Його інкрустували в нашийники для кішок (священних тварин стародавньої держави). Мінерал мав захистити їх від хвороб і нещасних випадків. А жерці храму Ра – бога сонця, – використовували сфен для прикрашання святилища. Вважалося, що сяючий мінерал зберігає в собі частинку головного небесного світила.
Сфен заспокоює, стабілізує настрій і емоції свого володаря. На думку литотерапевтів, мінерал підтримує імунну систему, діє як універсальний кристал загоєння натільних ран. Духовно він допомагає м'якому відкриттю і очищенню чакри Третього Ока, даючи можливості для духовного зростання. Серцевій чакрі він допомагає випускати застиглі емоції та смуток.
Титаніт – універсальний камінь і має благотворний вплив на представників всіх знаків зодіаку.


Фосфосидерит
Ларимар
Флюорит