Гранат

Насичений червоний камінь, що нагадує зерна їстівного граната.
Чеські королі носили гранат в якості оберега, вважаючи, що він захищає владу від ворогів.

Гранат

етимологія

від лат. granatus — подібний до зерен

сімейство:

гранат

твердість за шкалою Мооса:

6.5 - 7.5

щільність

3.5 - 3.8

колір

червоний, бордо, ліловий, фіолетовий, чорний

форма кристала:

тригональна

місце видобутку:

Мозамбік, Кенія, Німеччина, ЮАР, ЯкутіяПоходженняГранат – камінь пристрасті, вогонь людського серця, що прикрашає і персні красунь, і обладунки воїнів. У Стародавньому Єгипті камінь вставляли до очниць статуй богів. У Персії він уособлює символ влади: на ньому вирізали силуети падишахів. У Монголії гранат – священний камінь вогню, у властивостях якого прихований стан видимості скарбів. У Китаї гранат асоціюється з веселощами, оберегом від зради і поганих снів.

Гранати красуються на відомій «шапці Мономаха», в Ордені Золотого Руна саксонських королів, а також в колекції сера Артура Черча в Британському музеї природної історії. Ной користувався ліхтарем з граната, прокладаючи шлях до ковчегу. 

Цінителі природних коштовностей, теплих кольорів сонця пізнього літа отримають натхнення від колірного спектра гранатів. Видобуток цього самоцвіту ведеться в основному в країнах Африканського континенту, Індії, Росії, Америці. Досвідчені огранщики перетворюють камінь на дійсно чарівну прикрасу, яку ювеліри відправляють до сережок, брошок і браслетів.

Сьогодні вчені навчилися синтезувати гранат кількох кольорів. Зрозуміло, що синтетичний гранат має порівняно низьку вартість. 


Різновиди мінералу:


Найвідоміший різновид гранату – піроп (полум'яний). Він є «найстарішим з гранатів», і має густий червоний колір, подібний до зерна фрукту. Піроп має різновид родоліт – камінь густо-рожевого або рожево-фіолетового кольору, який іноді демонструє ефект олександриту і використовується в елітних прикрасах.

Другий різновид гранату – альмандин, або «карбункул». Він має темний, фіолетово-червоний або вишневий колір, схожий на рубін.

Гроссуляр – ще один різновид граната, що має аґрусовий колір. Колірна гамма андрадиту варіюється від коричнево-бурого до бордового.

Уваровит – різновид гранату, камінь названий на честь мінералога графа Сергія Семеновича Уварова.

І, нарешті, демантоїд, улюблений камінь епохи модерн кінця XIX - початку XX століть. Це унікальний смарагдово-трав'янистий мінерал, абсолютно прозорий, вважається найдорожчим з великого сімейства гранатів. Гра світла на ньому чудова, значно виразніше за алмазну. Карл Фаберже високо цінував зелений камінь гранат з Уралу і використовував його у своїх відомих шедеврах.


Властивості


За давніх часів гранат називали “карбункул”, в перекладі з латинського слова «carbo» означає “вугіллячко”. Тоді люди вважали, що гранат має таємничі властивості. Народові здавалося, що цей священний камінь дарує власникові владу над іншими людьми і захищає його від поразок. Як правило, такий камінь носили представники сильної статі, його використовували для огранювання каблучок. Сьогодні гранат користується великою популярністю у жінок. Сучасну назву камінь отримав від латинського слова «bagranurn», тому що дуже схожий на зерна гранату, що володіють темно-червоним кольором. Вважається, що слово «гранат» вперше з'явилося в побуті завдяки середньовічному алхімікові Альберту Магнусу.

Ще здавна червоний гранат був порушником пристрасних бажань. Власник у момент бажань здатен помітити, що камінь немов наливається кров'ю. Але все одно це, скоріш за все, благотворний камінь. Він розвиває у власника теплі почуття і емоції, вселяє бажання перемагати, наділяє позитивною енергією і відкриває нові горизонти. Камінь гранат – талісман любові. У давнину люди дарували одне одному каблучки з гранатом на знак вічного кохання і міцної дружби. Коли людина рушала в подорож, вона брала з собою талісман – гранат, адже він допомагав йому врятуватися від різних нещасть. Представниці слабкої статі носили цей камінь у період вагітності, навіть під час пологів не знімали його, щоб немовля народилося благополучно і швидко.


 Червоні гранати допоможуть політикам досягти вершин у владі, нададуть мандрівникам захист, ораторів – наділять силою “слідувати за собою”.
Завдяки мінералу творчі люди черпають натхнення і нові ідеї. Жовті та оранжеві гранати стануть у нагоді працьовитим людям, подарують їм жагу до змін і підвищать добробут. Помаранчеві камені активізують розум, служать талісманом для вчених і дослідників, позбавлять власника від депресії. Зелений гранат ідеально призначений для бізнесменів. Їм він подарує гроші і достаток, допоможе розпочати нову справу.
Топаз
Молдавит
Жовтий сапфір