Аметрин

Кристал, що володіє унікальним двоколірним ефектом.
Цей дивовижний мінерал зустрічається лише в одному місці земної кулі – і ми доставляємо його в будь-яку точку нашої країни!

Аметрин

етимологія: 

англ. ametrine – від слів "аметист" и "цитрин"

сімейство:

кварц

твердість за шкалою Мооса:

7

щільність: 

2.6

колір: 

від пурпурного до жовтого

форма кристала:

тригональна

місце видобутку:

Великобритания, США, Німеччина, Італія

Походження

Аметрин, можливо, один із найцікавіших і неповторних коштовних каменів на ювелірному ринку. Мінерал являє собою сплав чудового королівського пурпурного аметисту і сонячного цитрину. Ці два кольори в дуеті змогли створити справжній шедевр!

Двоколірний ефект аметрину досягається унікальним чином, завдяки різним температурам каменю в період його кристалоутворення. Область з найвищою температурою утворює теплий жовтий цитрин, а більш холодна зона – бузковий аметист. Проте, це явище стало нелегкою справою для природи, якби було застосовано занадто багато тепла, камінь би перетворився на чистий цитрин.

Багато торговців дорогоцінних каменів всіляко намагалися наслідувати цій унікальній дії, нагріваючи лише один край аметисту. Однак, за багатьма джерелами, всі вони зазнали поразки, оскільки висока температура проходить занадто швидко через камінь, змушуючи перетворити мінерал виключно на цитрин. Огранювання аметрину є основним завданням, адже воно може як створити, так і зруйнувати красу мінералу. Ювеліри розрізають камінь на довші форми, щоб затримати увагу на його унікальних кольорах. Аметрин особливо виглядає в багетному і восьмикутному огранюваннях. В індустрії дорогоцінних каменів, аметрин називають Болівіаніт, через його родовище.

Варто сказати, спочатку камінь не мав значної ??цінності на ринку каменів через нерівний розкол. Тільки коли аметист і цитрин домоглися рівної пропорції, вартість різко зросла. Однак в сучасному світі, де переважає індивідуалізм, старі правила розколу 50/50 поступово зникли. Тепер прийнято вважати, що насиченість кольору, чіткість і ограновування мінералу куди важливіші, ніж відсоткове співвідношення двох кольорів.

Властивості

Аметрину ще з давніх часів приписували чудодійні властивості. Наприклад, в Південній Америці аметрин називали "каменем світу", вважаючи, що той здатний зупинити війни. Також камінь використовували в магічних ритуалах для виклику духів, завдяки його потужній енергетиці.

Багато експертів вважають, що аметрин наділений тими ж метафізичними властивостями, що і аметист та цитрин. Це означає, він допомагає в прослуховуванні медитації, позбавляє від стресу і напруги повсякденного життя, усуває негативні емоції.

Щоб повністю зрозуміти магічні властивості мінералу, важливо звернути увагу на комбінацію кольорів: жовтий і фіолетовий. Жовтий символізує життєву силу і ясність, фіолетовий – мудрість. Поєднання цих потужних відтінків означають мир і злагода. Володар аметрину відчуватиме рівновагу в житті, спокій і повне умиротворення. Люди, які щодня носять цей камінь, не знають про апатію і смуток. Сонячні відтінки піднімають настрій навіть не дивлячись на камінь, тому що хвилі енергії проникають внутрішніми потоками.

Аметрин підживлює організм господаря позитивними енергіями, зміцнює імунітет, позбавляє безсоння, депресії і безпричинних страхів. Камінь, який носиться у вигляді каблучки або кулона, здатен подіяти краще найефективніших ліків.

Відчувайте сонце всередині себе, наповнюючи себе енергією каменю!
Турмалін
Бірюза
Синій сапфір