Рубін

Чистий спектральний червоний колір є найціннішим елементом рубіна.
Рубін – це про пристрасть у міцних відносинах. Камінь для тих, хто бажає зберегти справжнє кохання на все життя.

Рубін

етимологія

від латинського rubers – «червоний»

сімейство

корунд

твердість за шкалою Мооса

9

щільність

3.9 - 4.1

колір

червоний, коричнево-червоний, червоно-фіолетовий

форма кристала

тригональна

місця видобутку

Бірма, Таіланд, В'єтнам, Шрі-Ланка, Кенія, Мадагаскар, Танзанія, Камбоджа, Афганістан, Індія

Походження

Рубін протягом століть був популярним дорогоцінним каменем та невід'ємною частиною багатьох історичних ювелірних виробів. Його видобуток розпочався на Шрі-Ланці більше 2500 років тому. Знамениті шахти в Могока і Бірмі вперше були досліджені ще в 6 столітті нашої ери.

На санскриті рубін має назву «ратнарадж», що означало «король дорогоцінних каменів». Мінерал згадується в Біблії як карбункул, хоча сьогоднішні дослідження показали, що ця назва використовувалася і для декількох інших червоних дорогоцінних каменів. Його більш пізнє найменування "рубін" походить від латинського «rubers» – «червоний».

Багаті червоні кольори рубіна обумовлені наявністю хрому, цей камінь за всіма характеристиками, крім кольору, ідентичний сапфіру.

Рубін був популярним дорогоцінним каменем протягом століть і став частиною багатьох історичних ювелірних виробів. 

Одні з кращих зразків рубінів добувають саме в Бірмі, де їх колір порівнюють з кольором «голубиної крові». Інші джерела видобутку: Таїланд, В'єтнам, Шрі-Ланка, Кенія, Мадагаскар, Танзанія, Камбоджа, Афганістан та Індія.


Властивості

Можна тільки уявити, якою кількістю легенд вкритий цей мінерал. У стародавньому світі люди вірили, що рубіни можуть допомогти передбачати майбутнє, з тих пір їх носили як талісмани, аби захистити себе від хвороб або нещасть. Вважалося, що володар рубіна завжди матиме енергією, мужність і сили для звершень.

У Бірмі й Таїланді побутує легенда про древнього бірманського дракона, який відклав три магічних яйця. З першого яйця вийшов Пюсавті, король Бірми, з другого – китайський імператор, а з третього – всі яскраві рубіни в Бірмі.

Незабаром після того, як Марко Поло задокументував свої подорожі, в яких він розповів, як рубіни використовувалися людьми Кана для захисту в бою, сер Джон Мандевіль написав книгу про свій власний досвід (близько 1365 р.) Мандевіль вважав: «Щойно людина доторкнеться рубіном до чотирьох кутів своєї землі, будинку, виноградника і фруктового саду, вони одразу будуть захищені від блискавок, штормів і поганого врожаю».

Протягом багатьох століть вважалося, що рубін позбавляє смутку, запобігає нічним кошмарам і захищає від багатьох хвороб. Вважається, що він схожий на колір крові і допомагає впоратися з крововиливами і вилікувати запальні захворювання.

Рубін – це камінь липня, а також ювілейний камінь для 15-го і 40-го року шлюбу. Твердість 9 за шкалою Мооса дозволяє йому бути довговічним дорогоцінним каменем. Якщо він інкрустований в дорогоцінний метал, буде продовжувати сяяти протягом тисячоліть. Крім ювелірних прикрас, рубіни також широко використовуються в лазерних технологіях. Ми проводимо не один тиждень, ретельно обираючи найякісніші з добутих рубіни. Це дуже складна робота, але коли ми бачимо готову прикрасу, ми розуміємо, що зусилля того варті.
Чароїт
Онікс
Гранат