Опал

Мінерал, що демонструє гру мінімум 4 кольорів веселки. У природі можна зустріти понад 150 відтінків самоцвіту.
Вважається, якщо довго дивитися на опал – покращиться зір, а в очах з’явиться привабливий блиск!

Опал

етимологія

з грецбкої«Opallios»дорогоцінний камінь 

сімейство:

опалів

твердість за шкалою Мооса:

5.5 – 6.5

щільність

1.3 – 1.4

колір: 

молочний, червоний, коричневий, блакитний, синій 

форма кристала:

аморфна

місця видобутку:

Індонезія, Австралія, США, Танзанія, АфрикаПоходження


Опали за правом вважаються кращими зразками свого сімейства. Назва мінералу в перекладі так і звучить – «дорогоцінний камінь». Його внутрішні кольори передають один з найбільш захоплюючих візуальних ефектів, створених природою. Унікальна оптична властивість опалу – опалесценція, так звана «гра кольорів». Ювеліри цінують мінерал за калейдоскоп відтінків і внутрішні спалахи майже неонових вогнів.


Вперше опал був знайдений випадково, в 1849 році в Австралії. Тільки з 1890 року розпочався більш активний його видобуток. Народжується опал в результаті скупчення кремнієвої рідини. Мінерал утворюються в розчинах з кремнеземом у щілинах і тріщинах порід, тому найчастіше його зустрічають серед гарячих джерел і гейзерів. Опали найвищої ювелірної якості добувають переважно в Австралії. У світі також відомі інші родовища: Мексика, Південна Африка, Бразилія, Гондурас, США, Чехія, Гватемала та Румунія.


Звичайний опал не має такого яскравого блиску, який притаманний дорогоцінним сортам. Мінерал може бути білим, коричневим, синім, рожевим і червоним. Вогненний опал має яскраво-помаранчевий, червоний колір і виражену прозорість. Останнім відкриттям геологів стали рожеві опали з Перу. Мисливці за дорогоцінними каменями розшукують рожеві камені природного кольору. Адже саме він так гармонійно підкреслює жіночність.


Продавці коштовностей попереджають про крихкість цього каменю. Бруд і гранули піску можуть послабити його блиск і навіть подряпати мінерал. На опал погано впливає сильний холод або спека. Зберігати його в скляній вітрині під лампою з підігрівом не рекомендується – кристал може тріснути. Його слід зволожувати натуральними оліями або водою. В іншому випадку, з каменю випарується вода, що призведе до крихкості. Оскільки опали представлені в багатьох разновидах, радимо проконсультуватися з експертом про методи зберігання та догляду під час покупки.


Властивості


Протягом всієї історії, опали вважалися і талісманами успіху, і невдачі. Камені використовували в ювелірних виробах римляни, а стародавні греки цінували їх нарівні з алмазами, у той час як царі Росії вважали опал символом пристріту.

Опали сприяють відчуттю безпеки, полегшують стрес і депресію, спонукаючи людину менше думати про погане. Опали підвищують концентрацію і вважаються каменями щасливих снів. Вони заколисують дітей і тих, хто має проблеми зі сном або ж бачить кошмари. З іншого боку, білий опал діє на організм так само, як кофеїн. Він насичує енергією і допомагає працювати продуктивніше.

Опали – це прекрасні кристали, що сприяють любові, легкості, безпосередності та динамічній творчості. Вони допомагають тим, чия праця пов'язана з водою. Білі і вогненні опали надихають письменників, музикантів і танцюристів. Блакитні розширюють енергію медіумів і екстрасенсів.

 

Опал – це чудовий щит, який не дає людині поглинати негативну енергію оточуючих.
Лабрадорит
Флюорит
Перлина