Молдавіт

Його також називають “пляшковим” каменем, за рахунок свого характерного кольору і прозорості.
Один з небагатьох каменів, що сприяє успішній медитації і благополучному відпочинку душі і тіла.

Молдавитетимологія

від назви ріки Влтавы – Молдау, біля якої вперше був знайдений 

сімейство:

тектитів

твердость за шкалою Мооса:

5 – 6

щільність

2.3

колір

зелений, темно-зелений 

форма кристала:

аморфна

місця видобутку:

Чехія

Походження


Багато мільйонів років тому нічне небо освітив величезний яскравий метеорит, який падав на Землю з шаленою швидкістю. Пролунав вибух, що підняв до гори хмари піску, а коли все заспокоїлося, то всюди можна було побачити розсип невеликих мерехтливих зелених каменів ... Так «народився» чеський мінерал влтавін.

Поверхня молдавітів структурована, вкрита шрамами, розмір кристалів рідко перевищує 3 см. 
Прикраси з влтавіна красиві, вишукані і незвичайні. Особливо вигідно мінерал виглядає в срібній оправі, яка відтіняє його перевиливи та бульбашки всередині. Ювеліри використовують і необроблені камені незвичайної форми, і відшліфовані, але особливо цінуються округлі.
У тіарі, подарованій королеві Єлизаветі швейцарським урядом в 1963 році, є і влтавін. Камінь вставлений в центі тіари і оточений чорним перлами та діамантами.


За мільйони років мінерали були змиті річками, засипані ґрунтом або зазнали впливу природних сил. Більше того, багато фахівців упевнені, що запаси мінералу добігають кінця. У Чехії є чимало шукачів влтавіна, але за їх словами, найбільша удача – знайти лише п'ять невеликих влтавінів за день пошуків. Вартість одного каменю розміром із сірникову становить близько 200 доларів.


Найбільший влтавін з усіх знайдених важить 265,5 кг, але найчастіше можна знайти маленькі камінці вагою в 7 г. 

Камінь зустрічається лише на півдні сучасної Чехії і його походження оповите таємницею. Свою назву цей дорогоцінний камінь отримав від імені річки, на берегах якої його знаходять. Інколи мінерал називають Молдау, що означає «дика ріка».

Молдавіт – утворення метеоритного походження – дуже незвичайний темно-зелений камінь групи тектитів. Він виник у момент удару метеорита об поверхню Землі в результаті плавлення і застигання земних порід.Онікс
Рожевий кварц
Раухтопаз